דף הבית   |   אודות   |   טיפים לקנייה   |  טיפים למכירה   | השבחת נכסים  |     סניפים     |  כתבו עלינו  |   לקוחות ממליצים   |   קבוצת רכישה  |  יועצי הנדל"ן בן-טוב צור קשר
     
 
 
  פרוייקטים חדשים
   פרוייקטים ששווקו
   מבני תעשייה ומסחר
    תמ"א 38
 
   קניית נכס יד שנייה
:

רכשית נכס /דירה אצל מרבית האנשים היא עסקת חיים, על מנת לבצע את העיסקה בצורה הטובה והבטוחה ביותר "בן-טוב"
תשתדל לתת לכם את ההמלצות והטיפים לעיסקה בטוחה,

א) בחירת האזור/העיר בה הייתם רוצים להתגורר

ב) לאחר שבחרתם את העיר יש לבדוק את בתי הספר,מתנסים, גני ילדים, האוכלוסיה שגרה שם, מומלץ גם לבצע את הבדיקה דרך אתר מדל"ן בעזרתו תוכלו לקבל נתונים מדוייקים באשר לכל עיר אשר יוכלו לסייע לכם בקבלת ההחלטה.

ג) כאשר גובשה ההחלטה היכן רוכשים יש צורך להתחיל בבדיקת האפשרויות בבנקים לקבלת משכנתא מומלץ להתיעץ עם יועצי הנדל"ן של "בן-טוב" ובעזרתם תוכלו לקבל טיפים והמלצות כיצד לפעול מול הבנקים לקבלת המשכנתא בתנאים הטובים ביותר.

ד) לאחר שהבנק נתן אישור עקרוני אז אפשר להתחיל לבחון באיזה תקציב ניתן לרכוש את הדירה או בית חלומותיכם.

ה) עכשיו מתחיל תהליך החיפוש של הנכס, רצוי מאוד בשלב זה לפנות ליועצי הנדל"ן של "בן-טוב" על מנת להתאים לכם את הנכס הטוב ביותר עבורכם בתקציב, באזור, ובשאיפות שלכם לנכס המתאים לצרכים.

ו) במידה והחלטתם לרכוש את ביתכם ללא עזרת מתווך הקפידו שבנכס אין ליקויי רטיבות, נזילות מים, חריגות בניה, אישור זכויות נסח טאבו זכרו תמיד יועץ הנדל"ן של בן-טוב עושה את העבודה עבורכם.

ז) לאחר שמצאתם את בית חלומותכם הגיע השלב לניהול המשא ומתן עם המוכרים זהו שלב מאוד קריטי בעיסקה לכן דעו לנהלו באופן מקצועי על מנת להגיע לתוצאה הטובה ביותר הן מבחינת המחיר והן מבחינת הפינוי ועוד.
אין ספק כי בשלב הזה רצוי מאוד שיועצי הנדל"ן של בן-טוב יהיו שותפים לניהול המשא ומתן על מנת לסייע לכם לבצע את העיסקה בצורה המקצועית והטובה ביותר.

ח) זיכרון דברים לאחר שמצאתם את הנכס המתאים ובצעתם את כל הבדיקות הנדרשות על מנת להבטיח את רכישת הנכס רצוי לחתום על מסמך מחייב את שני הצדדים וזאת בכדי להבטיח שאת הנכס שאתם מעוניינים לרכוש לא ימכר  לאדם אחר, אם ניתן לגשת לחוזה אז מומלץ מאוד לחתום על זיכרון דברים ובכך אתם מבטיחים את ביצוע העיסקה.

ט) ביצוע חוזה קנייה יש לבחור עו"ד אשר בקי בעסקאות מקרקעין, ושיהיה בעל ניסיון בתחום על מנת להוביל את הרכישה באופן מקצועי ולהקנות לכם הרוכשים שקט תעשייתי מוחלט.

י) קבלת החזקה/ הנכס ,ביום קבלת הנכס שרכשתם הקפידו על העברת כל הרישומים בעירייה, בחברת הגז, חברת החשמל.


לפני רכישת דירה - אילו בדיקות יש לערוך? ממה חשוב להישמר?

ישראלים רבים חולמים להגיע לדירה משלהם. אולם, בדרך למימוש החלום ישנן לעיתים לא מעט מהמורות. על מנת לצמצמם אותן, חשוב לבצע מספר בדיקות לפני שפונים לחתום על ההסכם לרכישת הדירה.

בראש ובראשונה, חשוב לדעת כי ''זכרון דברים'' הינו מסמך משפטי מחייב ולכן יש להימנע מלחתום עליו גם אם מאוד מעוניינים בדירה. יש לתת עדיפות לחתימה על ההסכם הסופי.

*בתחילת ההליך עו"ד לענייני מקרקעין ידאג להוציא נסח טאבו או 'אישור זכויות' מעודכנים שמהם ניתן יהיה ללמוד את פרטי הדירה, כמו: מיהם בעלי הזכויות? האם מדובר בבעלות מלאה או חכירה? מהם פרטי הבניין? מהן ההצמדות לדירה? האם ישנם שעבודים על הדירה? ועוד...

*ישנן בדיקות שראוי שיעשו ע"י בעלי מקצוע, כגון מהנדס, אדריכל או שמאי מקרקעין. במסגרתן, יש לגשת למחלקת ההנדסה ברשות המקומית ולבקש לעיין ב"תיק הנכס", ממנו ניתן ללמוד האם הבניין נבנה בהתאם להיתרי הבניה, או שמא ישנן חריגות. במקביל, חשוב מאוד כי יבחנו גם התשתיות של הדירה. חשוב לא פחות לבחון את מצבה, ייעודה וסביבתה של הדירה במשרדי הועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

*במסגרת תכנון המשכנתא, הקונה נדרש לבחון כי אכן יש באמתחתו את ההון העצמי הנדרש לרכישה ובמקביל, עליו לבדוק מול הבנק מהו 'סל העלויות' ללקיחת המשכנתא; התשלומים החודשיים, עלות פתיחת תיק, אגרות, ביטוחים ועוד.

*עו"ד לענייני מקרקעין יעמוד גם על סוגיית התשלומיםהחלים על המוכר, שכן מבלי שהמוכר ישלם את כל חובותיו על הדירה, לא ניתן יהיה להעביר את הזכויות על שם הקונה.

זוהי רשימת בדיקות ראשונית בטרם תבוצע חתימה על הסכם לרכישת דירה. כאמור, נדרשות בדיקות נוספות. עו"ד לענייני מקרקעין, ילווה את עסקת המכר ואת עריכת הבדיקות הנ"ל, כמו גם בדיקות נוספות. מומלץ להיעזר בשירותיו ובשירותיהם של אדריכל ו/או שמאי מקרקעין.

*מאמר זה אינו מתיימר להוות תחליף לייעוץ משפטי.


 
בניית אתרים - טואול